شبکه تجارت جهان گستر

عطرشناسی
زیبایی و آرایشی

عطرشناسی

عطر کلمه‌ای کاملاً لاتین و به معنای مایع خوشبو، ذات گل است. اما عطر دارای ریشه‌ای اصیل در آیین باستانی روم بوده. در معابد روم از طریق سوزاندن برگ گل‌ها، تراشه‌های چوب، ادویه‌جات، ترشی جات، رزین معطر بر روی زغال‌سنگ جهت اعمال مذهبی و همچنین انتشار عطر و بوی خود از طریق دود به‌عنوان ارائه به خدایان استفاده می‌کردند.

زمانی که عطر به بدن می‌خورد تا زمانی که آخرین نشانه‌های خود را هنوز حفظ کرده است زمان ماندگاری بوی عطر است. ماندگاری عطر در هر فردی متفاوت است و بستگی به نوع پوست فرد دارد. حداکثر ماندگاری یک عطر ۱۸ ساعت است و یک ادوتویلت به مدت ۳ تا ۴ ساعت می‌ماند.

گرمای تابستان بوی عطر ما را بیشتر می‌کند، ماندگاری آن بیشتر می‌شود و این به دلیل این است که گرما روی رایحه‌ها تأثیر می‌گذارد و باید از رایحه‌های خنک استفاده کنید. همچنین در زمستان به خاطر نفوذ سرمای هوا و از بین بردن بوی عطر، از رایحه‌های گرم- شرقی- تلخ استفاده کنید.


چه نوع عطری را می‌پسندید؟

 

عطرهای تند

افرادی که به این نوع عطرها علاقه‌مندند، دارای اعتمادبه‌نفس بالا و درخور توجهی‌اند. آن‌ها مورد اعتماد بسیاری از مردم و دارای مدیریتی قوی و مؤثر در ارتباط با دیگران هستند. خوب تصمیم می‌گیرند، باهوش‌اند و می‌دانند چه چیزی درست و چه چیزی غلط است. تلاش می‌کنند همه‌چیز را مطابق میل خود کنند که گاهی این کار می‌تواند به دلیل عدم توجه به نظر دیگران، مشکل‌ساز باشد، اما در مورد عشق صبورند.

عطرهای تند، روحیه آن‌ها را شاداب و زنده می‌کند و به همین خاطر همیشه به دنبال این نوع عطرها هستند.

عطرهای ملایم

اسرارآمیز هستند. به‌هیچ‌وجه خودخواه نیستند. زود و آسان نظرشان جلب می‌شود. روزشان با توجه به خلقشان می‌تواند خوب یا بد باشد. بین دوستان محبوب‌اند. به‌سادگی مسائل پیش‌آمده را فراموش می‌کنند. بیشتر به دنبال شخصی هستند که قابل‌اعتماد باشد. زود عصبانی می‌شوند و گاهی اوقات به کوچک‌ترین چیزها هم اعتراض دارند. اعتماد همه را جلب می‌کنند.

عطرهای شیرین

خیال‌پرداز و شوخ‌طبع‌اند. دوست دارند چیزهای جدید را بیابند و راحت و به‌سادگی از محیط اطراف خود درس می‌آموزند به‌راحتی می‌توان با آن‌ها حرف زد. وقتی دوستان واقعی خود را یافتند تا پایان عمر به آن‌ها اعتماد می‌کنند. نسبت به همه‌چیز دارای احساسی قوی‌اند، اما زمانی که از دست شخص یا اشخاصی عصبانی می‌شوند، برایشان مشکل است آن‌ها را ببخشند. آرزو و اهدافشان در زندگی زیاد و جالب است! گاهی عجیب به نظر می‌رسند، اما همه این حالت‌های آن‌ها را دوست دارند.

عطرهای تلخ

دارای انگیزه‌ای قوی برای انجام هر کاری هستند، اما تغییر در زندگی را نمی‌پسندند. زمانی که تصمیمی گرفتند روی تصمیمشان تا مدت‌ها پا می‌فشارند. فعال و ورزشکارند. برای دیگران مشکل است که به آن‌ها نزدیک شوند. زمانی که متوجه می‌شوند نمی‌توانند به چیزی که می‌خواهند دست یابند، به‌سادگی تسلیم نشده و آن را رها نمی‌کنند! هنگامی‌که کارها مطابق میل آن‌ها انجام نمی‌شود، ممکن است اخم کنند، ولی عصبانی نمی‌شوند! خویشتن‌داری و صبر نیز از صفات ذاتی آن‌هاست و به دلیل همین خصوصیات است که کارهای خود را معمولاً راحت انجام داده و تا آخر پای آن می‌ایستند!

عطرهای گرم

در مقابل اعمالشان مسئولیت‌پذیرند و می‌دانند چگونه با مردم رفتار کنند. همواره اهدافی برای دستیابی دارند و حقیقتاً برای رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کنند. فردی آماده رقابت هستند. دوستانشان برای آن‌ها بسیار مهم بوده و معمولاً قدر آنچه را که دارند، به‌خوبی می‌دانند! گاهی اوقات واکنششان در برابر مسائل مختلف بسیار شدید است که آن‌هم به شخصیت گرم آن‌ها برمی‌گردد که نشان می‌دهد بیش‌ازاندازه احساساتی هستند! بسیار خونگرم‌اند و همراه خوبی برای فامیل و دوستان! خشونت را نمی‌پسندند و می‌دانند چه چیزی و چه‌کاری را چه موقع باید انجام داد. به دیگران حسادت نمی‌ورزند! مسافرت را بسیار دوست دارند به‌ویژه اگر با دوستان باشد.

عطرهای خنک

دارای غروری مثبت هستند به‌طوری‌که همیشه می‌توانند میزبان باشکوهی برای دوستان باشند. به‌سختی می‌توانند حس برتری‌جویی خود بر دیگران را کنترل کنند. انرژی خود را بیهوده تلف نمی‌کنند و از همین رو، یک سازمان دهنده خوب و قوی محسوب می‌شوند که به‌راحتی می‌توانند وظایف و اعمال خود را سروسامان دهند. معمولاً طوری رفتار می‌کنند که گویی مسئله مهمی در ذهن خود دارند و در تلاش‌اند که آن را حل کنند. گاهی اوقات نیز احساس مبهمی به آن‌ها دست می‌دهد که انگار از چیزی نگران‌اند.