شبکه تجارت جهان گستر

رژ لب‌های مناسب برای انواع پوست
زیبایی و آرایشی

رژ لب‌های مناسب برای انواع پوست

در میان انواع متفاوت رژ لب، رنگ‌هایی مثل صورتی، بنفش، قهوه‌ای، قرمز و… هستند که خانم‌ها را گیج می‌کنند و شاید فرصت نشود تمام‌رنگ‌ها را امتحان کنند! ضمن آنکه برندهای مختلف مدام در حال ایجاد تغییر در رنگ‌ها هستند. نکته قابل‌توجه در این میان این است که خانم‌ها معمولاً رنگ رژ لب را با رنگ لباس هماهنگ می‌کنند درصورتی‌که این کار کاملاً اشتباه است و رنگ رژ باید با رنگ پوست هماهنگ باشد. رنگ رژ لب‌ها قدمت زیادی در تاریخ آرایشی دارند و امروزه با وجود طیف وسیع برندها، رنگ‌ها و انواع آن اغلب خانم‌ها ترجیح می‌دهند تنها یک یا دو رنگ مورد علاقه‌شان را استفاده کنند اما می‌توان از تمام طیف‌های رنگی استفاده کرد. در ادامه رنگ‌های مناسب هر نوع پوست را بررسی می‌کنیم.

پوست گندمی
- طیف قرمز: از این طیف با خیال راحت استفاده کنید اما بهتر است قرمز آن زمینه زرشکی داشته باشد تا پوست روشن‌تر به نظر برسد.
- طیف قهوه‌ای: از این رنگ کمتر استفاده کنید چون صورتتان را بی‌حوصله نشان می‌دهد. شما می‌توانید از قهوه‌ای کاراملی تیره که زمینه صورتی دارد، استفاده کنید.
- طیف صورتی: این رنگ ممکن است صورتتان را زرد نشان دهد اما اگر اصرار به استفاده از این طیف دارید، بهتر است از صورتی گرم استفاده کنید. این رنگ اگر با پایه آبی استفاده شود، مناسب‌تر است.

پوست برنزه
- طیف قرمز: طیف قرمزی که انتخاب می‌کنید باید صورتی یا قرمز تیره داشته باشد. از قرمز و نارنجی که پایه صورتی دارند، استفاده نکنید چون صورتتان را تیره‌تر می‌کند.
- طیف قهوه‌ای: از رنگ قرمز قهوه‌ای و خرمایی استفاده نکنید اما می‌توانید قهوه‌ای تیره که نزدیک به رنگ شکلات و قهوه است را به‌کار ببرید.
- طیف صورتی: پوست قهوه‌ای می‌تواند از رنگ صورتی استفاده کند، درصورتی‌که انواع تیره آن را انتخاب کند.

پوست برنزه با زمینه قرمز
- طیف قرمز: از قرمز و نارنجی که پایه صورتی دارند مانند قرمز ماهگونی استفاده نکنید.
- طیف قهوه‌ای: از همه انواع طیف قهوه‌ای می‌توانید استفاده کنید.
- طیف صورتی: می‌توانید از این رنگ استفاده کنید اما بهتر است از رژی صورتی استفاده کنید که پایه بژ داشته باشد.

پوست سفید
- طیف قرمز: پوست‌های روشن باید از به کار بردن رژهایی که طیف نارنجی دارند، خودداری کنند زیرا باعث می‌شود صورتشان شبیه عروسک‌ها شود. اگر پوست سفیدی دارید، قرمزهایی که زمینه آبی دارند، مناسب شما هستند.
- طیف قهوه‌ای: از این رنگ برای مناسبت‌های عصر می‌توانید استفاده کنید اما بهتر است رنگ قهوه‌ای آن به رنگ قهوه یا شکلات باشد. قهوه‌ای و نارنجی صورت شما را شبیه عروسک می‌کند.
- طیف صورتی: این بهترین رنگ برای استفاده افراد با پوست سفید است. تمام طیف رنگی صورتی از کم‌رنگ تا پررنگ برای این افراد مناسب است.